Szanowni Państwo,
W styczniu 2016 roku nastąpiła zmiana przepisów dot. mediacji. Ustawodawca wprowadził obowiązek informowania już w pozwie czy strony podjęły próbę mediacji (..) przed skierowaniem sprawy do sądu ( art.187 w paragraf 1 pkt 3 kpc ).Formalną częścią każdego pozwu czy wniosku wszczynającego sprawę staje się informacja o tym czy strony podjęły działania związane z polubownym rozwiązaniem sporu.
Mediacja to taki sposób rozwiązania konfliktu (sporu), w którym bezstronny i neutralny mediator pomaga stronom osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące dla każdej z nich. Mediację można podjąć na etapie przedsądowym, jak również po wszczęciu sprawy w sądzie. Wniosek o mediacje mogą zgłosić strony sporu, jak też może do niej skierować sędzia na etapie postępowania sądowego.
2) karnych (dorosłych i nieletnich)
3) we wszelkich konfliktach i sporach, w których strony pragną się porozumieć, np.:
Prowadzimy oprócz spotkań bezpośrednich ze stronami również
e-mediacje za pomocą e-maili, skypa, rozmowy telefonicznej, wideokonferencji. Wybór formy zależy od Państwa.
Poprzez formularz zgłoszeniowy lub mailem: mediacje.opole@wp.pl; mediacje.wroclaw@wp.pl
Mediator ustala terminy indywidualnych spotkań informacyjno - konsultacyjnych. Podczas tych spotkań strony podejmują decyzję o uczestnictwie w mediacji. Udział w mediacji jest dobrowolny, także w sprawach kierowanych przez sądy.
Po spotkaniach wstępnych mediator ustala ze stronami termin wspólnej sesji mediacyjnej. Sesji odbywa się tyle, ile potrzebują strony, aby podjąć decyzje co do rozwiązania konfliktu.
Mediacje prowadzimy we Wrocławiu i Opolu.
Mediacja kończy się podpisaniem porozumienia wypracowanego i uzgodnionego przez strony lub sporządzeniem protokołu rozbieżności, gdy nie doszło do ugody. Na życzenie wysyłamy ugodę do Sądu celem zatwierdzenia i nadania klauzuli wykonalności.
Zapraszamy do kontaktu